Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Eesti elanike pensionivalmidus

 

 

Eksperiment „Elu pensionäri kingades“

Kolme põlvkonna, X, Y ja Z, esindajad panevad end proovile, kuidas tänases Eestis on elada nagu pensionär. Oma mõtteid, tundeid ja soovitusi jagavad kuu aja jooksul Rain Resmeldt Uusen, Andrei Titov ja Mari Krumm videoblogides.

 • Rain Resmeldt Uusen

  Eksperiment „Elu pensionäri kingades“ - Mari

  Mari Krumm, kindlustustöötaja, X põlvkonna esindaja: Lähenesin oma pensioni eelarvele finantsasutuse töötaja täpsusega ning võttes minu uuest kõhnast eelarvest maha kulutused kommunaalmaksetele, transpordile ja jooksvatele kohustustele (telefon, internet), sain enda päeva eelarveks 9 eurot ja 95 senti. Pole väga priisata!

  Vaatan videot

 • Rain Resmeldt Uusen

  Eksperiment „Elu pensionäri kingades“ - Andrei

  Andrei Titov, ETV+ saatejuht, MK-Estonia peatoimetaja, Y-põlvkonna esindaja: Planeerides oma tuleviku eelarvet, ma tundsin head meelt, et kolm aastat tagasi jätsin suitsetamise maha. Praegusesse eelarvesse poleks see kahjulik harjumus küll mahtunud.

  Vaatan videot

 • Rain Resmeldt Uusen

  Eksperiment „Elu pensionäri kingades“ - Rain

  Rain Resmeldt Uusen, CV.ee turundusjuht, YouTube’i blogija, Z-põlvkonna esindaja: Kuna ma ise töötan cv.ee portaali turunduse – ja meediasuhete juhina, tean ma oma tööst hästi, et igaüks meist saab puutuda kokku ootamatu sissetuleku langusega.

  Vaatan videot

 

Eesti elanike pensionivalmiduse uuring

 • eestlaste teadlikkus ja usaldus pensionisüsteemi vastu on langenud
 • kogumiskäitumine on paranenud
 • kindlustunne on tõusnud tänu suurematele säästudele

Loen lisaks

Tekkis küsimusi?

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.