Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Välismakse

Välismakse

Makse välisvaluutas või väljapoole Euroopa Majanduspiirkonda

 • Kiir- ja ekspressmakse võimalus

Makse välisvaluutas (sh makse eurodes panka, mis asub väljapool Euroopa majanduspiirkonda) tuleb teha välismaksena ning seda ka juhul, kui saaja pank asub Eestis.

Tavaline välismakse jõuab olenevalt riigist saajani 2–7 arvelduspäevaga.

Kiirmakse jõuab tavaliselt saajani 2–5 arvelduspäevaga.

Ekspressmakse jõuab saaja arvelduskontole hiljemalt järgmisel arvelduspäeval, kui olete makse teinud tööpäeval:

 • Kanada dollari, Suurbritannia naela ja Venemaa rubla puhul enne kella 11
 • Taani krooni, Norra krooni ja Šveitsi frangi puhul enne kella 13
 • USA dollari, euro ja Rootsi krooni puhul enne kella 15

Kui keegi soovib Teile teha makset välismaalt

Edastage maksjale:

 • Oma arvelduskonto IBAN, mille leiate internetipangast või saate arvutada kalkulaatori abil. Eesti IBAN on 20-kohaline (Näiteks: EE901010123456789012)
 • SEB Panga BIC (SWIFT kood): EEUHEE2X
 • Panga aadress: Tornimäe 2, Tallinn, Estonia
 1. Valige makse tüüp. Sellest oleneb makse kiirus ja teenustasu.
  Tavaline makse

  Tavaline makse jõuab saajani 2–7 arvelduspäevaga olenevalt riigist, kuhu makse tehakse ja makse valuutast ning eeldusel, et SEB on maksejuhise aktsepteerinud arvelduspäeval enne kella 17.

  Kiirmakse

  Kiirmakse jõuab saajani 2–5 arvelduspäevaga, eeldusel et SEB on maksjalt saadud maksejuhise aktsepteerinud arvelduspäeval enne kella 15.

  Ekspressmakse

  Ekspressmakse jõuab saaja arvelduskontole hiljemalt järgmisel arvelduspäeval, eeldusel et SEB on maksejuhise aktsepteerinud arvelduspäeval enne järgmisi kellaaegasid:

  - Kanada dollar, Suurbritannia nael ja Venemaa rubla enne kella 11;
  - Taani kroon, Norra kroon ja Šveitsi frank enne kella 13;
  - USA dollar, euro ja Rootsi kroon enne kella 15.

  Arvelduspäeval pärast eelpool toodud kellaaegasid ning puhkepäeval algatatud makse tähtajale lisandub üks arvelduspäev. Sellisel juhul on soodsam valida kiirmakse asemel tavaline makse ning ekspressmakse asemel kiirmakse.

  Peale makse tüübi mõjutab makse liikumise kiirust ka asjaolu, kas saaja panga korrespondentpank on sama mis SEB-l. Juhul kui korrespondentpangad ei ühti, on makse liikumise ahel pikem.


 2. Valige sobiv makse teenustasu liik.
  • Kulud-kahasse-makse (SHA) korral toimub teenustasude maksmine Euroopa Majanduspiirkonnas või sellest väljapool arveldades erinevalt. Kui makse saaja asub Euroopa Majanduspiirkonnas (EMP) ja makse tehakse EMP-s käibel olevas valuutas, ei tohi ükski makseahelas osalev pank võtta maksekorralduses märgitud summast maha teenustasusid. Kui algatate kulud-kahasse-makse, jõuab makse saaja panka täissummas ning Teie maksate SEB teenustasu ja saaja maksab oma panga teenustasu. Kulud kahasse on maailmas enim levinud teenustasu liik. Kulud-kahasse-makse korral väljapoole EMP-d võtab iga makseahelas olev pank summast maha oma teenustasud.
  • Täissummas-saajale-makse (OUR) puhul maksate kõik teenustasud teie. Saajani jõuab makse üldjuhul täissummas. Seda tüüpi ülekannet saate teha vaid juhul, kui makse saaja asub väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda.
    
 3. Kui makse on muus valuutas kui saaja riigi valuuta, märkige ka saaja panga korrespondentpanga andmed, mille annab makse saaja (korrespondentpanga nimi, aadress (linn ja riik), muud lisaandmed).

Kui teete välismakseid rublades Venemaale, lugege täpsemalt rublamaksete tegemise juhendist.

SEB peamised korrespondentpangad
Riigid, kuhu on keelatud teha välismakseid

Arveldustingimused

Välislaekumised

Välismakse laekumise kiirus sõltub maksja valitud maksetüübist, asukohariigist ja valuutast.
Tavaliselt kanname laekumised Teie kontole samal arvelduspäeval. Kui laekumine jõuab panka pärast kella 16.00, kannab pank laekumise Teie kontole järgmisel arvelduspäeval.

Välisvaluuta konverteerimine välislaekumisel

Välisvaluuta laekumisel Teie arvelduskontole konverteeritakse valuuta kontovaluutasse arvelduspäeval kehtiva ülekandekursiga.
Kui soovite, et summa jõuaks Teie kontole laekumise valuutas, avage internetipangas või kontoris vastava valuuta arvelduskonto või lisage olemasolevale arvelduskontole valuutaliides.

Beneficiary Customer saaja täisnimi/nimetus ja täpne aadress
Beneficiary’s Account/Beneficiary’s IBAN saaja rahvusvaheline kontonumber SEB-s
Arvutage SEB arvelduskonto numbrist IBAN
Beneficiary’s Bank AS SEB Pank, Tornimäe 2, 15010 Tallinn, Estonia
Beneficiary’s Bank SWIFT/BIC code EEUHEE2X
Beneficiary’s Bank Correspondent SWIFT/BIC code SEB korrespondentpank vastavalt makse valuutale
Korrespondentpankade nimekiri

 

IBAN-i kalkulaator

Korduvad maksed võite ette ära määrata. Edaspidi on samale saajale makset tehes maksekorraldus juba eeltäidetud ning Teil tuleb sisestada vaid summa ja selgitus.

Määratud makseid saate teha:

Määratud makseid saate lisada:

Väljaminev makse Pangakontor Elektroonilised kanalid (k.a püsikorraldus, pangalingi makse)
1. Pangasisene makse (8)    
eurodes 2,30 eurot  0,16 eurot (2)
välisvaluutas 3 eurot 2 eurot
kontosisene konverteerimine tasuta tasuta
2. Euroopa makse (3, 8)    
tavaline makse (sh välkmakse (10)) 3,50 eurot  0,38 eurot (2)
ekspressmakse (4) 35 eurot 30 eurot
3. Välismakse    
tavaline makse    
- kulud kahasse (5) 10 eurot 6 eurot
- täissummas saajale (6) 30 eurot 26 eurot
kiirmakse    
- kulud kahasse (5) 16 eurot 14 eurot
- täissummas saajale (6) 36 eurot 34 eurot
ekspressmakse eurodes    
- kulud kahasse (5) 35 eurot 30 eurot
- täissummas saajale (6) 55 eurot 50 eurot
ekspressmakse välisvaluutas (9)    
- kulud kahasse (5) 50 eurot 39 eurot
- täissummas saajale (6) 70 eurot 59 eurot
4. Koondsummas debiteerimisega maksejuhis  (7)   0,16 eurot
maksejuhises olev pangasisene makse   tasuta
maksejuhises olev Euroopa tavaline makse   0,38 eurot
5. Maksetehingu täitmiseks kasutatavad valuutakursid    
summa alla 10 000 euro või selle ekvivalent muus valuutas debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss
summa alates 10 000 eurost või selle ekvivalent muus valuutas panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi. panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi.

(2) Postipanga kaardiga sularahaautomaadis 0,45 eurot.
(3) Makse eurodes, teenustasud kulud kahasse, saaja kontonumber peab olema märgitud IBAN-ina. Kui saaja pank asub väljaspool Eestit, siis peab saaja pank olema märgitud korrektse BIC-iga. Saaja pank asub Euroopa Liidu liikmesriigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis, Andorras, San Marinos või Monacos.
(4) Eurodes algatatud makse ainult euroala riiki (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome), kui pank on makse aktsepteerinud enne kella 17.45. Saaja pank peab olema märgitud korrektse BIC-ga ja kontonumber IBAN-ina.
(5) Kui mis tahes valuutas makse tehakse Euroopa Liidu liikmesriiki, Islandile, Norrasse, Liechtensteini, Šveitsi, Andorrasse, San Marinosse või Monacosse ja maksejuhisel ei ole saaja kontonumber esitatud IBAN-i kujul, võib lisaks eeltoodud teenustasudele lisanduda teenustasu summas, mis vastab 12 eurole.
(6) Saab teha ainult väljaspool lepinguriiki asuvasse saaja panka. Kui välismakse töötlemise protsessis osalevate teiste makseteenuse pakkujate tegelikud kulud on suuremad kui 20 eurot, võib pank teenustasude vahe kliendi kontolt hiljem täiendavalt maha arvestada, kuid mitte suuremas summas kui 75 eurot. Pank tagab välismakse täissummana edasikandmise panga korrespondentkontolt, kuid ei garanteeri, et makse jõuab täissummana ka saaja kontole.
(7) Elektroonilistest kanalitest saab koondsummas debiteerimisega maksejuhist edastada, Pangaliidese ja SEB ärikliendi internetipanga kaudu.
(8) Sundsissenõuete (kohtutäituri, maksuhalduri, muu õigustatud isiku arestimiskorraldused) täitmisel kohaldub pangasaalis tehtava makse tasu.
(9) Kokkuleppel Markets osakonnaga
(10) Välkmakse võimalus on ainult elektroonilistes kanalites – internetipank (kaasa arvatud maksete import), SEB mobiilirakendus. 

Välismaksete teenustasu koosneb sõltuvalt makse tüübist kuni kolmest komponendist:
1) SEB Eesti teenustasu;
2) välispankade teenustasu;
3) teenustasu maksejuhise käsitlemise eest kiir- või ekspressmaksena.

Laekuv makse  
1. Pangasisene tasuta
2. Euroopa makse (1) tasuta
3. Välismakse (2) 5,75 eurot
- SEB Grupi Baltikumi pankadest tasuta

(1) Laekumine eurodes, teenustasud kulud kahasse. Saaja kontonumber peab olema märgitud korrektse  IBAN-iga ja maksja pangaks Euroopa pank
(2) Laekumine on tasuta, kui maksejuhis on saatja pangast edastatud märkusega "täissumma saajale".

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.